Search
Close this search box.

MIDA TEEME MEIE JA MIDA SAAD SINA TEHA

Me töötame selle nimel, et muutuda iga päevaga keskkonnasõbralikumaks, sest me armastame oma planeeti ja hoolime ümbritsevast. Selletõttu oleme valinud enda tootevalikusse need kaubamärgid, kelle mõtteviis on sama. Oleme teinud tarbija jaoks võimalikult lihtsaks kogu protsessi, et ka Sinul oleks võimalikult lihtne oma igapäevaelus paremaid valikuid teha.

VegePure_tanan_kaardid

PAKENDID

Meie e-poes on mitmeid tooteid, mille pakendid on ümbertöödeldud. Näiteks Vision Haircare kõikide šampoonide ja palsamite pakendid on tehtud ookeanist kokku kogutud plastikust. Eestimaise Nurme Looduskosmeetika ihupiimad ja kätekreemid kolisid taaskasutatud plastikust pakenditesse. Nurme šampoone ja palsameid saad täita täitepakendiga, mis tähendab vähema raha ja pakendi eest rohkem toodet! Lily Lolo mineraalpuudreid on samuti võimalik taastäita. 

MIDA TÄHENDAB ÜMBERTÖÖDELDUD PLASTIK?

Ümbertöödeldud plastikut  valmistatakse:

1) tarbimiseelsetest plastjäätmetest

2) tarbimisjärgsetest plastjäätmetest.

Tarbimiseelne tähendab, et see valmistatakse tehase jäätmetest, mis mingil põhjusel tarbijani ei jõudnudki. Näiteks praak tooted. 

Tarbimisjärgne tähendab, et pakendid on valmistatud jäätmetest, mida tarbija on juba kasutanud. Näiteks veepudelid, kreemitopsid, mida inimesed ise puhtaks pesevad ja kogumispunkti viivad.

Näiteks Nurme ihupiimad ja kätekreemid on pakendatud tarbimisjärgsetest plastjäätmetest valmistatud pakendisse, mis on natukene parem variant kui tarbimiseelne. 

TAASKASUTUS

Meie jaoks on taaskasutus väga oluline. Üks viis selleks on valida e-poodi tooted, mille pakendid on ümbertöödeldud, aga teine viis on ise pakendeid taaskasutada. Näiteks tegime oktoober 2022 esimest korda taaskasutuskuu, kus ootasime ideid, kuidas meie e-poest ostetud tooteid taaskasutada. Mõned ideed 👇

Lisaks sellele, et ise püüame toodete pakendeid taaskasutada, neid sorteerida, siis samuti pappkastid, mis Teieni jõuavad on taaskasutatud, pakketeip ja postitusümbrik on kõige loodussõbralikum viis pakke Teieni transportida. 

KAS MA SAAN PAKENDEID TAGASI SAATA?

Kahjuks ei…põhjus on selles, et meil pole nende pakenditega midagi teha. Aga sina ise saad palju ära teha ja viia tühjad pakendid pakendikonteinerisse või veel parem – TAASKASUTADA!

Kuhu viia pakendid?

EELISTA ÜMBERTÖÖDELDUD MATERJALE

Märka oma igapäevase poeskäigu ajal märgiseid ja lühendeid, mis viitavad taaskasutatavale plastikule ja juba ümbertöödeldud materjali kasutamisele. Ümbertöödeldud plastikust tooted leiad selle sümboli järgi ♻️. 

Kui me paneme pakendijäätmed olmeprügisse, siis tekitame loodusele kahju, kuna lagunemine võib võtta isegi tuhandeid aastaid.

Kõik Nurme plastpakendid on 100% taaskasutatavad.

3 NIPPI, KUIDAS OLLA JÄTKUSUUTLIKUM TARBIMISES

KUULU MEIE KOGUKONDA