Naha alatoon on naha aluseks olev värv, mis sõltub hemoglobiini, melaniini, karoteeni kogusest nahas. Kusjuures naha alatoon ei muutu kunagi, isegi kui sa päevitad. Päevitus pigem intensiivistab Sinu naha alatooni. Kuigi su nahatooni tumedus ja heledus võib muutuda, püsib alatoon kogu elu samana.
Naha alatoon on keeruline omadus, mis sõltub mitmest tegurist, kuigi peamiseks määrajaks on geneetika.
Melaniin: Peamine tegur, mis määrab nii nahatooni kui ka alatooni. Melaniin on pigment, mida toodavad melanotsüüdid nahas. Kuigi melaniin vastutab nahatooni tumeduse eest, mõjutab melaniini tootmise tüüp ja kogus ka alatooni.
Karoteen: See kollane pigment mõjutab nahas kollasust ja soojust.
Hemoglobiin: Veres olev punane pigment hemoglobiin võib mõjutada naha punasust, eriti külmade alatoonide puhul.
Karotiini ja hemoglobiini suhe määrab, kas inimesel on soe või külm naha toon.
Alatoonid jagunevad üldiselt 4 kategooriasse
Soojad alatoonid: Soojad alatoonid on tavaliselt virsikukarva või kuldsed. Nahk päevitab kergesti.
Külmad alatoonid: Külmad alatoonid on tavaliselt roosad, punakad või sinakad. Külma alatooniga inimesed võivad kergemini päikese käes põleda.
Neutraalsed alatoonid: Neutraalsed alatoonid on kombinatsioon soojadest ja külmadest alatoonidest. Inimesed, kellel on neutraalsed alatoonid, ei pruugi olla ühes ega teises kategoorias.
- Oliivi alatoonid: Oliivi alatoonid sobivad neile, kellel on kergelt rohekas-kollakas alatoon.
Kusjuures, kollast alatooni (sooja) esineb üle maailma kõige rohkem
Soovid teada, mis on Sinu naha alatoon ning kuidas end jumestada?
VegePure Academy pakub laias valikus erinevaid meigikoolitusi!
Kuidas leida oma naha alatooni?
Üks variant on teha veenitesti. Vaata, mis värvi on Sinu veenid. Kui need on lillad, siis oled külma alatooniga, kui need on sinised, oled neutraalse alatooniga ning kui rohelised, oled sooja alatooniga.
AGA kuidas ma jumestuskreemi tooni valin?
Tavaliselt on jumestuskreemi brändidel valikus kõiki 4 erinevat alatooni. Järgmine kord kui otsid endale õiget naha alatooni toodet, jälgi pudeli põhjas olevaid tähti.
C – cool (külm)
W – warm (soe)
N – neutral (neutraalne)
O – olive (oliiv)
Igal brändil on erinev, kuid tavaliselt on kõikidel naha alatoonidel heledaid ja tumedaid toone. Tavaliselt tähistatakse need numbritega. Väiksem number tähistab heledamat ja suurem number tumedat.
Oluline on, et jumestuskreem/mineraalpuuder sulaks näole ning ei jääks liiga tume, hele, roosa või kollane. Kui valid alatooni, siis hea on seda ennem testida kaela või rangluu piirkonnas.
Liitu ning õpi koos minuga meigimaailma!
VegePure e-poes on kõik tähised olemas
Hea oleks enne ostu sellist tabelit igal jumestuskreemi või mineraalpuudri puhul näha. Loomulikult kui tuled VegePure tooteid valima, siis nõustan Sind alati. Broneeri kindel aeg TASUTA meigikonsultatsiooniks info@vegepure.ee
LIITU KOGUKONNAGA
Jagame särava ilu saladusi ning meiginippe